Дома Тагови облога од кромид

Таг: облога од кромид

Чај од кромид и мед за срце, болки во колено, циркулација,...

Кромидот (Allium Cepa) припаѓа на растенијата од семејството Alliaceae каде припаѓаат лукот и празот. Тој е еден од најстарите култивирани зеленчуци познати на човекот. Потекнува...

5 моќни облоги против кашлица: Преку ноќ ја ублажуваат и најсилната...

И најсилната кашлица престанува за само една ноќ. Ова се неколку рецепти од традиционалната медицина кои ги користеле нашите баби, а кои се најефикасни...