Дома Тагови нутриционист

Таг: нутриционист

ОВА ОВОШЈЕ Е ОДЛИЧНО ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Нутриционист советува –...

Високиот холестерол може да биде многу опасен, бидејќи влијае врз формирањето на плаки во крвните садови, ограничувајќи го протокот на крв, што пак, може...

4 ЗЛАТНИ СОВЕТИ ОД НУТРИЦИОНИСТ: правете ги овие работи и слабеењето...

Со овие совети cлабeeњето ќе стане неспоредливо полесно и поефикасно. Кога работите на своето здравје, особено кога станува збор за здравјето на цревата и...

ДЕНЕС ЗАПОЧНА БОЖИЌНИОТ ПОСТ: Од овие посни јадења нема да бидете...

Божиќните пости започнуваат на 28 ноември и траат до 6 јануари 2022 година. Постот значи префрлување на поинаква исхрана, а што треба да јадете...

МЛЕКОТО ГО ПОКАЧУВА ПРИТИСОКОТ КАЈ ЕДНА ГРУПА ЛУЃЕ: Мора да престанат...

Нутриционистите главно се сложни во тврдењето дека со наголемување на возраста, треба да се намали консумацијата на млекото, а особено постарите лица треба целосно...

Ако сакате да ослабете, пред секој оброк изедете го ова –...

Ако сакате да ослабете, потребно е да внесувате помалку калории од обично и ова на сите им е јасно. На пример, ако вашите дневни...

ТАА Е ОМИЛЕНИОТ НУТРИЦИОНИСТ: Ја „олесни“ Македонија за тони и тони,...

Брзиот начин на живеење и неадекватната исхрана, минималната физичка активност и негрижата за сопственото здравје кое резултира со вишок килограми, станаа наше секојдневие. И покрај...

Јулија нутриционистката: Поздрави се цедените сокови од самото овошје, но во...

Една чаша свежо иседен сок може да замени неколку порции овошје - тврди познатата нутриционистка од Русија. Концентрацијата на витамини и минерали во една чаша...

Нутриционистот Предраг советува што да се јаде и пие после корона...

Дали е исправно верувањето дека во текот на вирусна сезона не смее да се држат диети и како да се избориме со вишокот килограми,...

Нутриционистите откриваат: луѓето што пијат вода за време на оброк имаат...

Експертите препорачуваат да обратите внимание на тоа колку пиете вода и што е најважно КОГА – бидејќи водата пречи во правилната дигестија. Иако постои теорија...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"