Дома Тагови нос

Таг: нос

Со притисок на овие две точки на носот ќе привлечете пари...

Познавачите тврдат дека богатството и напредокот се толку близу вас, колку што носот е блиску на вашето лице! Ако научите да ги притискате вистинските точки...

Ефикасен лек за чистење на синусите

АНАСОН ПРОТИВ ГРИП По оброкот, џвакајте ѕвездест анасон. Ќе имате посвеж здив, ќе го поттикнете варењето на храната и ќе се заштитите од вирусите на...

Овие знаци на лицето покажуваат каков му е половиот орган

Според таоистичката теорија, лицето открива сè. Ако ги знаете техниките за анализа на лицето, можете да ја откриете целосната личност на некој човек со...

Трикови за ИТНО стопирање на крварењето од носот

Крвавењето од носот може да биде доста непријатно, особено ако сте на работното место, во автомобил или на состанок.​ Ако сакате брзо да го стопирате...

Еве како за една минута да го одзатнете носот

Повеќе од 85% од луѓето може да го одзатнат носот за помалку од 1 минута, ако правилно се испере според опишените инструкции. Овој начин...

Со помош на Босилек одзатнете го носот

Затнат нос, инфекција на грлото и многубројни други пропратни тегоби се вообичаена појава за овој период од годината. Народните лекари велат дека успешно може...