Дома Тагови нокти

Таг: нокти

ДОКТОР ОТКРИ ШТО ЗНАЧАТ НЕРАМНИНИТЕ НА НОКТИТЕ: Не можете ни да...

Одредени промени на ноктите се специфични за различни дерматолошки заболувања. Дополнително, испитувањето на ноктите може исто така, да обезбеди увид во повеќе сериозни системски...

НОКТИТЕ НА НОЗЕТЕ РАСТАТ ПОБРЗО ИЛИ ПОСПОРО – ВАЖЕН СИМПТОМ: Скриен...

Симптомите на голем број болести може да се појават на крајно неочекувани места. Така на пример, сувите лакти укажуваат на проблем со панкреасот, губитокот...

Ноктите од стапалата откриваат какво е вашето здравје: еве што значи...

Ако сте забележале дека ноктите од вашите нозе започнале да ја менуваат бојата, доколку се многу бледи и сини, ако пожолтеле или почнале да...

Добила рак на бели дробови, а првиот знак и се појавил...

Џин Вилијамс Тејлор се загрижила кога нејзините нокти започнале да и се виткаат надолу. После консултација со пријателите, отишла на лекар да се прегледа. Џин...

Свекрва ми зела моја коса и нокти за да ме раздели...

Една учителка од основно училиште раскажува за необичен настан: „Навечер ми се привидуваа мртви луѓе, сонував крв како тече од таванот, по ѕидовите...вистински хорор –...

Недостиг на ЦИНК: чести настинки, алергии, опаѓање на коса, висок холестерол,...

Цинкот е минерал кој учествува во изградба на различни делови од телото, вклучувајќи ги коските, сврзното ткиво, мозокот, очите, косата, кожата, простатата, црниот дроб...

Еве зошто мора да го отворите прозорот кога го вадите лакот...

Опасниот растворорувач може да ги иритира очите, да ги замати рожниците, да предизвика вртоглавица и мачнина. Од етил – ацетатот се кашла, а од...

Експертите предупредуваат: полошо е отколку што мислевме! Еве што не е...

Сите имаме навики кои не ги сакаме. Така, постојат милиони причини зошто луѓето ги грицкаат ноктите и наоѓаат чудни задоволства во тоа. Но, не...

Заболените од рак ги опишаа првите симптоми кои ги имале, а...

Препознајте ги првите знаци за рак и побарајте помош навремено, бидејќи раната дијагноза е предуслов за сигурно излекување. Важно е да не се игнорираат...

Овие 3 грозни работи може да ви се случат со стапалата

Што ви порачуваат стапалата? Нозете немаат репутација на најчист дел од телото, а секојпат кога одите боси ги изложувате на бактерии, па веројатно не ги...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"