Дома Тагови нмд

Таг: нмд

ПОЛИЦИСТИЧНИ ЈАЈНИЦИ: Природна мешавина со мед – лек за цисти

РЕЦЕПТ: Со помош на оваа мешавина и уште неколку мали промени во навиките ќе добиете резултати кои ќе ве воодушеват. Полицистични јајници е дијагноза...

ВЕГАНСКИ (ПОСЕН) СУТЛИЈАШ: Поздрава варијанта на вкусниот десерт

„Дали сте слушнале за здравата варијанта на сутлијашот? Ако одговорот е не, тогаш јас го имам вистинскиот рецепт. Да, како што кажав нема шеќер,...

БОЖИЌНИ СНЕЖНИ СНЕГУЛКИ: Ако сте набавиле вакви калапчиња, не го пропуштајте...

Божиќните снегулки се омилените празнични колачи кои ги сакаат подеднакво и децата и возрасните. Доколку и вие имате набавено вакви модлички, тогаш не пропуштајте...

ПОСНИ ВАНИЛА КРОФНИ: Меки како памук, превкусни

Според составот на состојките овие крофни се посни, но доколку сакате можете да ги замесите и со млеко. Излегуваат доста, па јас секогаш приготвувам...

ДИЕТАЛЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО, ШЕЌЕР И МАСЛО: Многу едноставен, здрав и...

Здраво на сите, јас сум Ебру од Турција и со вас сакам да го споделам рецептот за овој вкусен, но пред сè здрав колач....

Целата тајна е во маринадата: Рецепт за празнични наjсочни ребра

Поздрав драги пријатели и почитувани домаќинки и домаќини. Денес ќе ви презентирам рецепт за подготовка на најсочните ребра. Целата тајна всушност е во маринадата...

ПОСЕН РОЛАТ (На вода) кој не се пече, од ореви и...

Добар ден драги мои домаќини и домаќинки. Ова е еден многу вкусен посен ролат од ореви и посни бисквити. Многу брзо се приготвува, бидејќи...

Сварете јогурт во тегла и направете прекрасно сирење – Повеќе не...

Здраво на сите, денес ќе ви откријам како приготвувам младо и превкусно сирење на многу едноставен начин. Ставам јогурт во тегли, а потоа теглите...

БРЗ КОЛАЧ СО ОРЕВИ: Едноставен рецепт, се мери со чаша, а...

За сите љубители на шербетните колачи имаме еден брз и многу едноставен рецепт со кој можете да приготвите сочен и вкусен колач кој се...

6 ПОСНИ ПРЕДЈАДЕЊА ЗА СЛАВА: Вкусни и брзи рецепти, потполно поинакви...

Здраво на сите, денес ќе ви ги откријам моите шест фаворитни славски предјадења кои се одлични не само по вкус, туку и по изглед....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"