Дома Тагови НМД рецепт

Таг: НМД рецепт

СТАПЧИЊА ОД ТИКВИЧКИ: Повеќе нема да ги пржите, вака се подобри,...

Тиквичките може да се јадат сирови како салата, саламурени или поткиселени во тегла, да се пржат, печат, рендаат и да бидат дел од речиси...

МАЈКА МИ НЕ МЕ ПРЕПОЗНА: Цел месец јадев ќофтиња во сос...

Одамна размислував да отпочнам со друг, поздрав начин на исхрана, но секојпат наоѓав изговори дека немам доволно време и одложував за следниот месец, кога...

НАЈБРЗИОТ И НАЈВКУСЕН ПОЈАДОК (ВЕЧЕРА): 20 години го правам по овој...

Ова е најбрзиот и највкусниот појадок на сите времиња, со него одново и одново ги воодушевувам моите најмили, а некогаш го приготвувам и за...

За слава или секој ден: ОД 1 СМЕСА 3 ПИТИ БЕЗ...

„Ова се моите три омилени вкусови: морков, зачин, туна, лук; кисели краставички, пиперки, маслинки; динстан кромид и шампињони (30 мл масло, малку зачини, црн...

Домаќинките порано љубоморно го чуваа рецептот за овој колач, а денес...

„Лондонски штангли“ се старински колач чиј рецепт се пренесувал од колено на колено, а толку е вкусен што веднаш ќе правите двојна мера. Денес...

ПОГАЧА ОЦЕНЕТА СО НАЈВИСОКА ОЦЕНА: Не само што е многу вкусна...

Погача е вид на леб кој се прави со кружен облик и порано речиси секој ден се правела. Во зависност од пригодата погачата може...

ОВА Е ВИСТИНСКОТО ВРЕМЕ ЗА КИСЕЛЕЊЕ ЗЕЛКА: Оваа мудроштина злато вреди

Во продолжение на текстот дознајте кога е вистинското време за ставање на зелката за нејзино киселење, и каде е најдоброто место за складирање. Без...

Од 3 компири и малку брашно правам евтини, ама многу вкусни...

Ова се еден вид палачинки од компири кои се многу попyларни ширум светот, затоа што освен што се многу вкусни, се приготвуваат многу брзо,...

Со маж ми го завикавме ИЛУЗИЈА КОЛАЧ бидејќи „потонуваме“ во кремастиот...

Ова е најубавиот чоколаден колач кој некогаш го имам направено. За сите љубители на чоколадо и оние што многу сакаат да јадат благо како...

Турските домаќинки вака ја заливаат баклавата, не користат шеќерен сируп, а...

Оваа баклава ќе ве воодушеви со својот вкус. Искусните домаќинки користат една состојка и во тоа се крие целата такна на оваа вкусна баклава....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"