Дома Тагови низок притисок

Таг: низок притисок

ПАД НА КPВНИOТ ПРИТИСОК ПРИ ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ: Експертите препорачуваат што помага

Иако, ова лето се соочивме со екстремно топли температури, сепак очигледно е дека тие ќе продолжат и во текот на септември, со мал пад...

НАДВОР Е МНОГУ ТОПЛО: Еве што треба да прават оние со...

Што никако не смеете да правите ако имате висок, а што ако имате низок притисок: Лекар објасни зошто разликата е значајна, добро е да...