Дома Тагови нишесте

Таг: нишесте

„Жалам што не го знаев овој рецепт порано“: Пита со разлистано...

„Мора да признам дека овој рецепт не е мој, туку го видов некаде и го испробав, а питата излезе одлично, дури и подобро од...

Баклава со домашни кори – кој пробал – не може да...

Фото и рецепт: Родна Трпеска Потребни состојки: 1 кг брашно 5 јајца (2 цели + 3 жолчки) 150 мл млеко 150 мл масло Се домесува со кисела вода. Се меси...