Дома Тагови нега на лице

Таг: нега на лице

Утре измијте си го лицето со овој чај – брчките, дамките...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

Јога за лице: со неколку потези ќе избришете 10 години од...

Во последно време, се чини дека масажата на лице и вежбите добиваат се поголема популарност во нашата земја, а бидејќи се толку многу ефикасни,...

Подмладете се и затегнете го лицето: Ефикасна маска против брчки, за...

Различни компании произведуваат различни препарати и производи за нега и подмладување на кожата. Притоа ветуваат бришење на фините линии и брчките, подобрување на тонусот...

Сè почесто се зборува за неа, а ова се причините зошто...

Може да се пронајде во бројни креми, серуми и тоници, а произведувачувате ја фаворизираат од повеќе причини. Таа има повеќенаменско позитивно дејство врз кожата, а...

Природен разубавувач на лицето и косата – за една седмица добивате...

Доколку ги следите актуелностите во врска со убавината и ви се допаѓаат стиловите и начините на кои се негуваат дамите од Кореја, веруваме дека...

Жените сведочат: Древна јапонска маска за лице која може да направи...

Веројатно не се ни знаеле дека во вашата кујна се крие вистинско богатство. Од едноставни состојки може да направите волчебни работи. Сите жени се трудат...

Овој трик секоја жена треба да го знае за да се...

Оние дами кои редовно одат на козметичките третмани знаат дека најефикасните работи, проверените третмани, вкусшност се изведуваат дома. Овојпат, станува збор за еден “ритуал” кој...