Дома Тагови нега на коса

Таг: нега на коса

ЛОВОРОВИОТ ЛИСТ Е НЕВЕРОЈАТЕН ЗА РАСТ НА КОСАТА И ПРОТИВ ПРВУТ:...

Ловоровиот лист е одличен сојузник во борбата против првутот и го стимулира растот на косата - еве како да го употребите пред миење: Речиси во...

Милена го миела лицето со пиво, па еве какви биле резултатите...

Денес девојките се многу храбри и лесно одлучуваат да експериментираат особено кога станува збор за природната козметика. Денес на тема е пивото, а тоа...

ФРИЗЕРСКИ СОВЕТ: Оваа грешка ја прават сите жени и затоа косата...

Исперете ја косата на овој начин и таа со денови ќе биде чиста без да се замасти. Ова се важни фризерски совети кои секоја...

СОДА БИКАРБОНА И ЈАБОЛКОВА КИСЕЛИНА: Помешајте и направете лек за овие...

Денес ќе дознаете многу интересни информации за комбинацијата од сода бикарбона и јаболкова киселина. Овие две состојки кога ќе се помешаат се добива бурна...

Не е исто дали косата ја миете наутро или навечер, има...

Косата е еден од главните украси на секоја жена и вечен извор на инспирација. Но, и проблеми. За среќа, денешницата ни нуди голем избор...

Шампон од сода бикарбона: ја опоравува косата од корен и го...

После неколку третмани ќе уживате во здрава, сјајна и силна коса која расте побрзо од било кога. После советите за чистење, готвење, па дури и...

Изматете ги овие состојки и нанесете ги на косата – нема...

Голем број жени се алегрични на хемикалиите кои се наоѓаат во фарбите за коса, па може да ја применат оваа техника која често ја...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"