Дома Тагови наполитанка торта

Таг: наполитанка торта

НАПОЛИТАНКА ТОРТА ЗА 20 МИНУТИ: Ја направив без повод, а излезе...

Оваа торта ја направив без некој посебен повод, едноставно сакавме да се заблажиме со некој брз и едноставен колач. Крајниот резултат сите нè воодушеви,...

Овие НАПОЛИТАНКИ гарантираат рамен стомак: Ги јадете без грижа, а згодни...

Пред извесно време ви открив еден од рецептите кои многу ми помогна, а ова е вториот, кој исто како претходниот го обожава. Накратко ќе...

Наполитанка: Брза овошна торта готова за помалку од 15 минути

Лесна и освежителна торта со наполитанки и смрзнато овошје. Се мати слатката павлака со киселата павлака, а смесата се дели на два дела. Едниот...

Наполитанка торта за 20 минути! Брзо и едноставно!

Ова е навистина фантастична кремаста торта која пред се многу брзо се приготвува, а вкусот е мммммм.... Потребни состојки: 8 белки, 8 лажици шеќер, 10 лажици мелени ореви, 2...