Дома Тагови напиток против кашлица

Таг: напиток против кашлица

Бев скептик, ама морав да пробам-кашлицата преку ноќ помина, како со...

Ви го претставуваме рецептот и искуството на наша читателка која неодамна ни го испрати, со надеж дека ќе им биде од корист и на...

Млеко кое ја смирува кашлицата и нервозата: Стар народен лек (РЕЦЕПТ)

Карамелизираниот шеќер, млекото и маста се состојките со кои се приготвува напитокот од нашето детство. Тоа е стар рецепт кои нашите загрижени баби и мајки...