Дома Тагови напиток против болести

Таг: напиток против болести

Домашен лек: Доволна е само една доза за да ве чува...

Во гробниците на фараоните оваа билка била главната состојка во смесата за балсамирање. Затоа, секој треба да си поседува во домашната аптека. Жалфијата е одлично...