Дома Тагови мусака од тестенини

Таг: мусака од тестенини

Најбрзата мусака со макарони и павлака – готова за 20 минути

Потребни состојки: 400 г обарени макарони со малку сол и масло Фил: 1 поголема главица кромид (исечкана и пропржена на масло) И уште: 100 г сечкана сланина 150 г сечкано...