Дома Тагови мраз

Таг: мраз

Спас за сите шофери – како брзо и лесно да го...

Досадното стругање на шофершајбната и смрзнувањето може да стане минато со помош на овој брз и едноставен метод. Овој трик ќе му го олесни животот...

Ве болат петите а не сте биле на штикла и не...

Дали ве болат стапалата, особено подрачјето на петите? Тоа многу влијае врз вашите активности, зар не? Доколку често чувствувате вакви болки, треба да внимавате какви...

Како да ги проширите тесните чевли – одличен трик

Речиси секој некогаш во животот се соочил со тесни и неудобни чевли. Овој проблем е особено случај со новите „неразгазени“ обувки. ​ Доколку станува збор за...

Радикално чистење на цревата за 48 часа – навечер испијте го...

Можно е да се исчистат цревата во рекордно време, но за тоа е потребно многу одрекување и добра волја. Се сомневате дека можете само за...