Спас за сите шофери – како брзо и лесно да го исчистите мразот од шофершајбната!

Досадното стругање на шофершајбната и смрзнувањето може да стане минато со помош на овој брз и едноставен метод.

Овој трик ќе му го олесни животот на секој возач, бидејќи со негова помош мрзаот од шофершајбната ќе исчезне буквално за една минута.

Се’ што ви е потребно е:

Едно пластично шише со распрскувач во кој ќе ставите 2/3 алкохол, 1/3 вода и 1 лажица течен детергент за миење садови.

Погледнете го видеото за детали:

Претходна статијаСе пие 7 дена – го топи салото на стомакот – затоа е хит во светот!
Следна статијаЗа да не ви паѓаат влакна од косата: во шампонот ставете ОВА