Дома Тагови моцарела

Таг: моцарела

ДОМАШНА МОЦАРЕЛА: Повкусна и поевтина, од само две состојки

Прочуеното италијанско сирење - моцарела можете да го приготвите и во домашни услови и тоа од само две состојки, за само половина час. Многу...

Погача со моцарела и путер – мека како душа, неодоливо вкусна

Погача со моцарела, брза, вкусна, одлична како мезе или како самостојно јадење. Рецепт и видео презентација на Амина Хусиќ – Погача со моцарела, се...

Вкусни лазањи со зеленчук

Потребни состојки: 500 г лазањи 500 г печурки ¾ шолја зелена пиперка сечкана ¾ шолја сечкан кромид 3 чешниња лук ситно сечкано 2 тегли...

Е, баш вакво лепче не сте јаделе досега – превкусно!

Тестото излегува малку меко, но не грижете се, такво треба да биде. Месењето на тестото исто така се разликува од вообичаено, бидејќи само нежно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"