Дома Тагови молитва

Таг: молитва

ЗА СРЕЌА И БЛАГОСОСТОЈБА: Утре разбудете се со овие зборови

На 2 јануари се празнува Свети Игнатиј, ден за кој се верува дека е одлучувачки за тоа што ќе ви се случува во текот...

Три моќни молитви упатени кон Свети Никола за здравје и среќа:...

Православната црква и нејзините верници на 19 декември слават голем христијански празник – Свети Никола. На овој голем ден, на праведникот, чyдотворецот, иcцелителот, заштитникот...

Молитва за исцелување, добро здравје и деновите кога ви е најтешко...

Молитва за исцелување, добро здравје, за деновите кога ви е најтешко – Божја милост Молитвата е вид комуникација со Бога. Човекот отсекогаш се стремел да...

ВО НЕДЕЛА РАЗБУДЕТЕ СЕ СО ОВИЕ ЗБОРОВИ: Празник на Светите Чудотворци,...

Целиот свој живот го посветиле на лекување на болните и добробит на човештвото и никогаш не зеле ниту една паричка, па поради тоа се...

СВЕТИ ЛУКА ГИ ШТИТИ И ЛЕКУВА БОЛНИТЕ: Секој треба да ја...

Денес Православната црква го одбележува празникот посветен на Светиот апостол Лука. Свети Лука бил еден од 12 Христови апостоли и автор на едно од четирите...

Ја славиме Света Ана, Богородичната мајка: Мажените жени денес треба вака...

Денес ја славиме Света Ана, мајката на Света Богородица. Главниот празник на Света Ана, мајката на Богородица е 9.септември, но денес православната црква го...

ЗАДУШНИЦА: Таму горе во небесните височини се душите на многу мои...

Таму горе во небесните височини се душите на многу мои сакани. Нека пламенот на оваа свеќа ги потсети дека тие се секогаш во моето...

Чудесна молитва на Чесниот Крст: Еве како треба да се помолиме

Во времето на царот Констанс, синот на Свети Константин, кога беше патријарх Кирил Ерусалимски, во девет часот наутро над Голгота се појави Чесниот Крст...

ПОМОЛЕТЕ СЕ ЗА ЗДРАВЈЕ: Молитва кон Свети Василиј Острошки Чудотворец

Свет оче Василиј, силен помошнику и милосрден заштитнику, почуј ги и сега нашите молитви, солзи и воздишки. Како добар пастир што ги бара залутаните овци...

Велигденски подароци: 5 дарови што Исус ни ги даде на Велигден

Иcyc ни даде пpeĸpacни дарови нa Beлигдeн. Oтĸpивaњeтo нa oвиe дapoви ќe ни дaдe yштe пoгoлeмa пpичинa за дa Го славиме. Beлигдeн e дeнот...