Дома Тагови молитва за оздравување

Таг: молитва за оздравување

Денес се празнува Свети Александар Невски: Ако имате некој болен во...

Александар Невски бил голем руски кнез, син на принцот Јарослав и светец на руската православна црква. Иако е руски светец, Александар Невски станал симбол...

Молитва за исцелување, добро здравје, за деновите кога ви е најтешко...

Молитвата е вид комуникација со Бога. Човекот отсекогаш се стремел да оствари контакт со Бога. Секогаш молете се со покајно и смирено срце и...

Денес се слави Свети Нектариј, исцелител и чудотворец – Молитва за...

На овој чудотворец му се препишуваат повеќе од 2000 чуда, па јасно е зошто во поедини места го нарекуваат земен ангел – небесен човек. Православната...