Дома Тагови модерни сарми

Таг: модерни сарми

Кромидот го полнам со мелено месо и ориз и виткам сармички...

Ако секоја пролет жaлитe за сармите како мене и едвај чекате да дојде есен за повторно да можете да ги јадете, тогаш ќе ви...

САРМА НА МОДЕРЕН НАЧИН: Откако го открив овој рецепт, веќе не...

После овие сарми никој не ги сака традиционалните, заборавивме на нив. Зелката и месото секогаш се добитна комбинација, а според рецептот кој ќе го...