Дома Тагови многуслојна пита со сирење

Таг: многуслојна пита со сирење

Сварете го тестото во зовриена вода: Резултатот ќе ве изненади, ова...

Првпат го пробав ова тесто кое се готви во зовриена вода и бев воодушевена од резултатот. Тестото не се распаѓа при варењето и се...

РЕЦЕПТ ЗА ПИТА СТАР 100 ГОДИНИ – се добиваат многу слоеви...

Питата со сирење отсекогаш се подготвувала како симбол за среќа, а домаќинките ја послужуваат за појадок, ручек или вечера. Постојат милион рецепти за домашни...