Дома Тагови многу вкусна торта

Таг: многу вкусна торта

СТАРИНСКИ РЕЦЕПТ ЗА ЕГИПЕТСКА ТОРТА: Филовите се многу вкусни, а пандишпанот...

Доколку не сте ја пробале старата египетска торта, време е да си ја направите. Се подготвува од два филови и еден пандишпан, а се...

ГРАНДИСИМО ТОРТА: Многу е воздушеста и кремаста, со тенок пандишпан, ја...

Грандисимо тортата е една од највкусните и најкремасти, домашни торти кои се прават со генерации. Најчесто се подготвуваат за специјални поводи како родендени или...