Дома Тагови мини печива со сирење

Таг: мини печива со сирење

Децата ме молат секој ден да месам: „Златни раце, златно печиво“...

Ова е едно од оние фини, солени печива полнето со сирење. За посна верзија филувајте го со пржен кромид и ситно сечкан или рендан...

МИНИ ПЕЧИВА ЗА СЕКАКВА ПРИГОДА: Меко и вкусно, полнето си сирење...

Овие мини или „коктел“ печива се идеални се секаква пригода. Многу лесно се прават, се виткаат ролатчињата, се редат едно до друго и се...

САРАЈЛИИ МЕКИ КАКО ПАМУК: Со овој рецепт нема промашување, тајната е...

Во разни краишта се нарекуваат различно, но јас ги знам како „сарајлии“, а така ми се запишани и во тефтерот. Го открив одамна рецептот...