Дома Тагови мевлем за стрии

Таг: мевлем за стрии

ТАЕН РУСКИ РЕЦЕПТ ОД 2 СОСТОЈКИ: брише брчки, старечки пеги и...

После 25 години пронајден е таен рецепт за гел кој решава многу проблеми поврзани со кожата. Рецептот го имале и го приготвувале козметичарите од...

МЕВЛЕМ ЗА СТРИИ – се применува двапати седмично

Потребни состојки: 1 жолчка 2 лажици кантарионово масло 1 лажица чичково масло 5 капки лимонов сок 3 капки тинктура од невен Широка четка Постапка: Изматете ја жолчката, па со постојано миксање додадете...