Дома Тагови мешавина за остеопороза

Таг: мешавина за остеопороза

ПО 2 ЛАЖИЦИ ДНЕВНО: најмоќниот природен лек за коски и зглобови

Доволно е да земате по 2 лажички од овој лек за превенција и лекување на остеопороза. Овој лек помага во надокнадување на губитокот на...

Докторите сe зачудени! Рецепт кој ги зајакнува коските и колената

Овој чудесен рецепт потекнува од природната медицина, а сите состојки можете да ги пронајдете во продавница за здрава храна или поголеми супермаркети. Потребни состојки: 10 лажици...

Лек и превенција за остеопороза – природна мешавина која ќе ги...

Фото и рецепт: Весна Михајловиќ Лекот е вкусен и пријатен за јадење. Потребни состојки: 100 г сусам 100 г ленено семе 100 г семки од тиква непечени Природен мед по...