Дома Тагови мелатонин

Таг: мелатонин

Д-Р МАРИО: Кога спиењето може да предизвика рак

Здраво на сите, јас сум д-р Марио. Денес ќе ви објаснам на кој начин е поврзано спиењето со ракот. Овој податок им е познат...

Наспијте се како бебе со вечера која изобилува со мелатонин

Мелатонинот е хормон кој се лачи во епифизната жлезда во текот на ноќта. Светлината е „сигнал“ што управува со овој хормон. Кога стимулот на...