Дома Тагови меки кифли

Таг: меки кифли

Највкусни ми се кифличките за слава: Омилен рецепт, кој не содржи...

Кифличките се омиленото јадење кое најмногу се послужува во месеците кои ни доаѓаат. Кифличките секогаш излегуваат различно, за што најмногу е задолжен рецептот кој...

Направете ги најмеките и највкусните кифлички и погачици – рецепт

Рецепт на Милица. Ова тесто за погачици го испробав и за кифлички, па оттогаш ни стана најомиленото од сите комбинации, мекичко и мирисно тесто......

НЕ ВИ ТРЕБА НИТУ ВЕШТИНА НИТУ ВРЕМЕ: Овие кифли се чудо,...

Рецепт на Мира Лосич Иветич. „Кога попладнето ми е слободно, сè си имам дома и не морам да одам во продавница, ги замесувам овие...

ПАМУК КИФЛИЧКИ – Најмекото тесто во светот, вкусни, воздушести и мекички

I РЕЦЕПТ - ПАМУК КИФЛИЧКИ: Најмекото тесто во светот! Многу се вкусни, воздушести и навистина се меки како памук. Одлични се за секаква пригода,...