Дома Тагови мека пита со сирење

Таг: мека пита со сирење

ПИТА-КРАЛИЦА: Памук меко тесто со сирење, прелиено и сочно, сите нестрпливо...

Рецепт и видео презентација на Ема Спасиќ од каналот „Кујната на Ема“: Пенурлија пита - „Вака ја прави мајка ми и сите ја обожаваат…...

Подзаборавен рецепт за најмеката пита: ПЕНУРЛИЈА, нежна како пена и прелиена...

Се замесува тесто, кората се филува со сирење, се сечат парчиња кои се редат едно до друго и се прелива со млеко и сирење....

Рецепт на свекрва ми за најубавата пита, само 10 минути –...

Рецепт на свекрва ми за најубавата пита само 10 минути - за да ги изненадите домашните, а може да ја послужите и за прослави,...

Лисната погача со сирење (Сеченица) која брзо се разграбува – сите...

Лисната погача со сирење прва се разграбува од масата зошто сите ја сакаат поради посебниот вкус, мирис и мекост. Потребни состојки: 550-600 г брашно, 200 мл млака...