Дома Тагови мека како душа

Таг: мека како душа

Јогурт погача – целата куќа мириса убаво додека се пече

Погачата е мека како душа и многу едноставна за приготвување, особено за млади домаќинки. Потребни состојки: 2 јајца, 1 јогурт во чаша, 50 г квасец, 200 мл вода, 2 лажички...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"