Дома Тагови медени колачи старински рецепт

Таг: медени колачи старински рецепт

МЕКИ КОЛАЧИ ЗА 10 МИНУТИ: Се топат во уста

Рецептот за овие вкусни меки колачи со вкус на мед ни го откри нашата драга членка Сандра Андоновска во групата НМД рецепти. Ова е...

СИТНИ КОЛАЧИ – лапни голтни, одлично одговараат со кафе и гостите...

Ситни колачиња кои наместо да ги преливате во шербет, треба да ги премачкате со малку мед. Тестото се замесува многу лесно и не треба...

Најпознатите медени колачи од нашата архива: рецепт стар 100 години, се...

Рецептот за овие вкусни медени колачи ни го претстави нашата драга членка Веселка Кузмановска во групата НМД рецепти. Вкусни медени кекс-колачи кои можат долго...