Дома Тагови медењаци

Таг: медењаци

МЕКИ КОЛАЧИ ЗА 10 МИНУТИ: Се топат во уста

Рецептот за овие вкусни меки колачи со вкус на мед ни го откри нашата драга членка Сандра Андоновска во групата НМД рецепти. Ова е...

КОЛАЧИ СО БЕЛА ГЛАЗУРА: Порано секоја домаќинка си го имаше запишано...

Белите колачи порано се приготвувале редовно и речиси постојано ги имало на масата во секое домаќинство. Многу едноставно се приготвуваат, многу убаво изгледаат, во...

БОСАНСКИ ЛОКУМ: се прават едноставно и брзо, без јајца и млеко,...

Ова е традиционален рецепт за колачи кои се нарекуваат „Босански локум”. Тестото е слично како она за ванилици, па доколку сте ги правеле, веќе...

Рецепт за највкусни медени колачи: Евтино, брзо, без млеко и јајца

Фото и рецепт: Кристина Гашпар – Медењаци. Првиот рецепт на Кристина е многу едноставен и вкусен, класичен рецепт за медени колачи. Вториот рецепт кој можете...

Најдобрите МЕДЕЊАЦИ – колачи меки и медени, се топат во уста,...

Фото и рецепт: Сандра Андоновска Рецептот за овие вкусни медењаци ни го откри нашата драга членка Сандра Андоновска во групата НМД рецепти. Ова е дефинитивно...

Медени колачи (меденки) по рецептот на баба ми, стар сигурно 100...

Фотографија и рецепт на Даринка Николиќ. Во продолжение прочитајте го рецептот на Даринка Николиќ, а под него имате и втор рецепт од архивите на НМД.мк....

Меки медени колачи: Подобри од купечките, секој залак се топи во...

Фото и рецепт: Ирена Потребни состојки: 4 јајца 250 г шеќер 6 лажици мед 600 г брашно (јас употребив околу 800 г) 2 лажички сода бикарбона 1 лажичка цимет За глазура: 1 белка 150...