Дома Тагови мед

Таг: мед

Како правилно се консумира мед и кои се најчестите грешки кои...

Медот е слатка вискозна супстанција која е продуцирана од пчелите. Тие го собираат медот од цветниот нектар и го складираат во восочна структура наречена...

Ако познавате пчелар, тогаш можете да го имате најубавото лице во...

Што е пчелин восок? Тоа е сосем природна супстанција која служи како материјал за изградба на саќето, а воедно го заштитува и од влага....

Добитна комбинација: мед, коприва и куркума – за исфрлање на секрет...

Го јакне имунитетот, ги елиминира алергиските симптоми, ја ублажува болката предизвикана од артритис, го елиминира вишокот секрет од бронхиите. Домашниот лек на база мед, коприва...

Најтежок облик на рак успеав да излекувам со мед, а моја...

Напомена за читателите: рецептот на Анте Крешиќ за мешавината од мед и лековити билки, за НМД сè уште е непозната и непотврдена, а според...

Чај кој лекува преку 50 болести: Секое утро испијте една шолја...

Овој неверојатен чај кој лекува преку 50 болести се состои од дури пет состојки, а тоа се куркума, ѓумбир, цимет, кардамом и мед. Благотворно...

После 7 дена се повлече бронхопневмонијата со овој лек, а белите...

I РЕЦЕПТ Бронхопневмонијата се повлече за 7 дена- после овој лек, белите дробови ви се кристално чисти, испробано. Откако за првпат го објавивме овој...

Ја победив дискус хернијата и штитната жлезда со овој лек кој...

Познатата глумица Амина Беговиќ е доста популарна на социјалните мрежи со своите совети за природно лекување. Имено, таа во текот на животот имала бројни...

Медот го прави мозокот среќен и затоа треба секој ден да...

М-р Мерица Милавиќ Вујковиќ, специјалист по медицинска психологија при Кабинетот за психијатрија во Војномедицинската академија во Белград, советува секојдневно консумирање на медот, бидејќи ја...

Ниту еден пчелар не е позитивен на вирусот – науката објасни...

Во услови кога медицината сеуште нема решение за справување со пандемијата предизвикана од корона вирусот, нема вакцина, ниту ефикасна терапија, единствен одбранбен механизам против...

Лековита смеса од мелен сусам и мед за враќање на силата...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има неверојатен вкус, а многу е лековита, па дури се споменува и во...