Дома Тагови мед

Таг: мед

Медот го прави мозокот среќен и затоа треба секој ден да...

М-р Мерица Милавиќ Вујковиќ, специјалист по медицинска психологија при Кабинетот за психијатрија во Војномедицинската академија во Белград, советува секојдневно консумирање на медот, бидејќи ја...

Ниту еден пчелар не е позитивен на вирусот – науката објасни...

Во услови кога медицината сеуште нема решение за справување со пандемијата предизвикана од корона вирусот, нема вакцина, ниту ефикасна терапија, единствен одбранбен механизам против...

Само една лажичка од оваа смеса ќе ве расположи – спречува...

Оваа лековита смеса на луѓето им била позната уште многу одамна. Има неверојатен вкус, а многу е лековита, па дури се споменува и во...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на пчелини производи. Пчелите се неверојатни суштества, кои што и да...

Еве еден сигурен природен лек против вируси: Смесата лекува бронхит, кашлица,...

Фото и рецепт: Sonia Dule Andreev Рецептот за овој природен лек за зајакнување на имунолошкиот систем и одбрана од вируси, беше објавен од нашата драга...

Лек за подуеност и болни црева, чистач на црниот дроб

Ова е рецепт за природен лек кој помага при замастен црн дроб, болни црева, подуеност, циркулација и имунитет ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 300 г свеж ѓумбиров корен 100 г...

Лук во мед – неверојатна формула за слабеење!

Лукот и медот во комбинација со јаболкова киселина се идеални за елиминирање на вишокот килограми. Ако сте доволно упорни и дисциплинирани, ќе имате одлични...

ЧУДО ОД СМЕСА за чистење на црниот дроб и крвните садови,...

Во светот меѓу елитните кругови многу брзо се рашири еден таен рецепт од многу едноставни состојки кој има голема, речиси неверојатна мож да го...

Природен лек за прочистување на белите дробови кај пушачи (може...

Потребни состојки: (Основа) 100 г природен мед 100 г таан 100 г ореви мелени 100 г бадеми мелени 100 г сусам 100 г лимон ( да се исцеди ) Дополнително (кој сака...

ТААН АЛВА – рецепт од 3 состојки, да знаев колку е...

Нешто многу брзо, а добивате оригинален вкус! Потребни состојки: 1/3 ладно цедено сусамово масло 1/3 мед 1/3 мелени ореви Постапка: Во дрвен сад, со дрвена лажица лесно соединете го сусамовото...