Дома Тагови мед и цимет

Таг: мед и цимет

МЕД И ЦИМЕТ: Природен лек кој го препорачуваат и лекари –...

За комбинацијата на овие две состојки сме пишувале многупати, но секојпат науката открива нешто ново и полезно, кога станува збор за здравјето на човекот...

Го намалува струкот двојно, одличен напиток кој ги топи мастите, се...

Одличен напиток кој ги топи мастите, се подготвува од вечер, а се пие двапати во денот. Циметот има голем број придобивки меѓу кои: го...

Најевтиниот лек на светот: половина лимон и сода бикарбона, моќна мешавина...

Комбинацијата на мед и цимет се користи во традиционалната кинеска медицина и ајурведската медицина како дел од програмата за лекување. Овие две намирници имаат...

Брза вечера која ги топи килограмите и салото, а истовремено го...

Рецепт на Јелена од каналот "Јеца Свашарица" - Брза вечера за топење на салото. ''Здраво на сите. Денес подготвувам брз и здрав оброк за вас...

Лек стар 5000 години – ги симнува холестеролот и шеќерот, го...

Комбинацијата од мед и цимет веќе со илјадници години се користи во традиционалната медицина како дел од програмот за исцелување. Циметот е еден од најстарите...

Мене ми помогна: за 2 месеци – 10 кг: слабееш таму...

Мене ми помогна а се надевам и на сите вам кои имате потреба. За 2 месеци се намалив во обем баш таму каде што...