Дома Тагови мед и ореви

Таг: мед и ореви

Еве зошто за Бадник треба да се измешаат мед и ореви...

Бадниковата вечер е еден извесен помен на предците, на кои многу им должиме, но и потсетување на тоа колку е важно семејството и слогата...

Што се случува во телото ако се измешаат мед и ореви

Во некои делови од светот, на комбинацијата од мед и ореви се смета само за вкусен десерт. Но, тоа не е обичен десерт, туку...

Лекува анемија, го нормализира притисокoт и ја подобрува работата на хормоните:...

Овие природни рецепти многу помагаат при болести на грлото, правилно варење на храната, потен-ција, анемија, а се препорачуваат и за проблеми со срцето и...

Лек од мед и лук за намалување на хипертензија, анемија и...

Оваа чу-дотворна комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само по...

Овие јатки во комбинација со мед го намалуваат холестеролот и притисокот,...

Овој рецепт се чува како најголемо богатство. Оревите се јатки што често ги среќаваме во нашиот регион. Овие јаткасти плодови обезбедуваат макронутриенти, како витамини,...

Мед, ореви, оцет и лук: Лекуваат од глава до пети, а...

Овој природен лек помага при заболувања на грлото, неправилно варење, слаба циркулација и метаболизам во организмот. Исто така се препорачува за болести на срцето,...

Енергетска комбинација за која велат дека е семоќна – се приготвува...

Оваа чу-дотворна комбинација помага во лекување на многу болести. Комбинацијата од мед, лук, ореви и јаболкова киселина ќе ви го подобри имунитетот само по...

Најдобриот природен лек против вируси: мед, ореви, лук и оцет –...

Овој еликсир помага при болки во грло, нередовна дигестија, слаба циркулација и размена на материите во организмот. Се препорачува и кај болести на срцето, бубрезите,...

Ако секој ден јадете мед со ореви, еве што ќе му...

Медот и оревите се многу здрави и мочни намирници. Особено се препорачуваат во ладните зимски денови и пролетта кога владеат вирусите. Научниците одамна докажаа дека...

Список на болести кои ги решаваат медот и оревите: Еве зошто...

Оваа комбинација многу ќе ви користи и доколку сте под емотивен срес или работите тешка физичка работа. Медот и оревите се многу здрави намирници. Научниците...