Дома Тагови мацерат од невен

Таг: мацерат од невен

МАГИЧНИОТ НЕВЕН: Билка за 100 болести, прави чуда за цревата, кожата,...

НЕВЕН: Латински: Calendula officinalis l. - asteraceae. ОПИС: Невенот е едногодишно растение со влакнести и разгранети ниски стебленца. Расте до висина од 30 до...

Домашно масло од невен (рецепт) за чир на желудник, егземи и...

Фото: Ивана Струње Невенот е многу ценет поради неговите лековити својства. Поттикнува циркулација, помага во лекување на гнојни рани и чиреви, ги смирува воспалителните процеси...