Дома Тагови матка

Таг: матка

Оваа билка ги лекува сите женски болести – секоја жена ОВА...

Вркута е чудотворна билка, единствена по своите својства за што сведочат бројни жени. Цвета од мај до август во зависност од поднебјето, а се бере...

Драгица Стевковска Дракче за НМД: Боледував од РАК и го победив...

Драгица Стевковска – Дракче е познат лик од ТВ екраните со нејзината авторска емисија “Патот на светлината”. Неуморен, ведар дух, секогаш со разбирање за проблемите...

Лек за тумор на матка и јајници од ајдучка трева и...

Мерка за еден ден: 250 мл чај. Потребни состојки: -цвет од невен -цвет и лист од ајдучка трева -шведска горчливка - напиток кој се купува од аптека постапка: Се мешаат...

Ова ми беа првите симптоми за рак на матката, верувајте –...

На девојка (24) и бил откриен рак на грлото од матката, а таа својата приказна одлучила да ја сподели со другите за да ги...

Австралија комплетно ќе го елиминира ракот на грлото на матката кај...

Експертите предвидуваат дека Австралија најверојатно ќе стане првата земја која ефикасно ќе го елиминира ракот на грлото на матката во наредните 40 години. Најновите истражувања...

РАКОТ КОСИ: Што треба да направите за да се заштитите или...

Канцерогените заболувања завземаат високо место од сите заболувања, како во светски рамки, така и кај нас. Ракот добива веќе епидемиски размери. Научниците се обидуваат да...

Револуционерно откритие – домашен тест открива рак на матката

Иако почесто се говори за рак на дојката, ракот на матката-поточно ендометријалниот карцином е еден од најчестите облици на ракот. ​ Доколку се открие навремено овој...

Оваа жена открива рецепт кој ја спасил од тумор на матката....

-Станува збор за смеса од три состојки, кои треба да се консумираат по една лажица дневно, половина час после оброк.   На Веселина Стевиќ и бил...