Дома Тагови масна коса

Таг: масна коса

Не е исто дали косата ја миете наутро или навечер, има...

Косата е еден од главните украси на секоја жена и вечен извор на инспирација. Но, и проблеми. За среќа, денешницата ни нуди голем избор...

ФРИЗЕРСКИ СОВЕТ: Оваа грешка ја прават сите жени и затоа косата...

Исперете ја косата на овој начин и таа со денови ќе биде чиста без да се замасти. Ова се важни фризерски совети кои секоја...

Не е исто дали косата ја миете наутро или навечер, има...

Косата е еден од главните украси на секоја жена и вечен извор на инспирација. Но, и проблеми. За среќа, денешницата ни нуди голем избор...

Чај кој спречува да се масти косата: Направете природно средство за...

Ако имате коса која брзо се масти, тогаш треба да знаете дека со честото миење состојбата може само да се влоши. За да го избалансирате...

Имате тенка и масна коса? Со ова евтино средство косата ќе...

Природата секогаш има решение за секој наш проблем. Доколку не сте задоволни со изгледот на вашата коса, подобрете го нејзиниот квалитет со ова природно...

ЧУДО ОД СОДА БИКАРБОНА: ова мора да го пробате!

Природната медицина досега многупати ја докажа делотворноста на сода бикарбоната, во бројни случаи. Сите скапи креми и пилинзи за кожа не можат да му...

Проверено: ако косата ви опаѓа и брзо се масти – ОВАА...

Во последно време, маските за коса со синап во прав, се препорачуваат како најефикасно средство за обновување на косата. Синапот е познат како билка...