Дома Тагови масло за изгореници

Таг: масло за изгореници

Лековито масло од лилјан и мевлем за изгореници, по првото мачкање...

Изгорениците од сонце на плажа се неизбежен дел за оние кои не користат креми со заштитен фактор. Иако симптомите не можат да се промашат,...

Рецепт за масло кое лекува чир на желудник, женски проблеми, изгореници...

-Кантарионово масло за надворешна и внатрешна употреба Потребни состојки: 2 литри маслиново масло 100 г свежа жалфија 100 г сува ајдучка трева или 200 г свежа Кантарион колку што...