Дома Тагови масло од црн ким

Таг: масло од црн ким

ЦРНО СЕМЕ ВО МЕД: Одличен природен лек за алергии, настинки и...

Во фармацијата „Панацеа“ значи „лек за сите болести“. Токму за таков се смета црниот ким (црно семе). Многубројни истражувања откриле дека токму ова семе...

ОВОЈ ЗАЧИН ПОМАГА ВО СОЗДАВАЊЕТО НА ПОВЕЌЕ АНТИТЕЛА: Спречува подување на...

Шишенце со маслото од оваа зачинска билка која има бројни лековити својства, е пронајдено во гро-бницата на Тутанкамон и се споменува во Библијата. Според пронајдените...

СПАС ЗА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Домашен чај за респираторни заболувања, лек за...

Кога станува збор за лекување на респираторни проблеми, му нема рамен и се набројува меѓу најдобрите билки кои помагаат да се исчистат белите дробови...