Дома Тагови масло од портокал

Таг: масло од портокал

Рецепти за слатко од мандарини и лековито масло од кора од...

Слатки клементини или слатко од мандарини - Класичен рецепт за слатко од мандарини: 30 мали по величина мандарини се ставаат во тенџере, се прелеваат...

Кога ќе го прочитате ова, повеќе никогаш нема да ја фрлате...

Обично портокалите ги лупиме, пулпата ја јадеме а кората ја фрламе. Меѓутоа, кората од портокалите имаат повеќе својства и корист отколку што може тоа да...