Дома Тагови Масло од лимонова кора

Таг: Масло од лимонова кора

МОЌТА НА ЛИМОНОВАТА КОРА НЕМА ГРАНИЦИ: Никогаш не ја фрлајте, а...

Никогаш не ја фрлајте кората од лимон затоа што во нема се кријат големи лековити м оќи. Сите досега откако ќе го исцедевме лимонот,...

Масло од лимонова кора за лекување на болни зглобови

Потребни состојки: •2 лимони, по можност непрскани, а ако се купечки-добро истријте ги со сода бикарбона и измијте ги. •маслиново масло, ладно цедено •стаклена тегла Постапка: Излупете кора од...