Дома Тагови масло од канабис

Таг: масло од канабис

КАНАБИС И КОКОСОВО МАСЛО – Моќна комбинација!

И двете се критикуваат веќе со години, иако, кокосовото масло, како и канабисот, имаат неверојатни лековити својства кои можат да помогнат во безброј здравствени...

Докторите му рекле дека умира, но тој не се предал: Еве...

Докторите на овој млад човек му дијагностицирале рак на бели дробови и перикардот, па му рекле дека ќе живее најмногу до една година со...