Дома Тагови маска за отстранување на митесери

Таг: маска за отстранување на митесери

Оваа желатинска маска ја прави кожата мазна и блескава, а се...

За овој рецепт за маска за лице од желатин потребни се само две состојки: желатин во прав (без додадени вкусови) и млеко. Мазната, блескава...

Трик кој успева – ослободете се од митесерите од целото лице...

Добиената смеса нанесете ја на лицето, одбегнувајќи ја областа околу очите. Оставете да делува 10 минути, а потоа измијте се. Резултатите ќе бидат веднаш...