Дома Тагови маска за коса

Таг: маска за коса

Без ножици: Ослободете се од испуканите врвови на косата, со состојки...

Најголемите причинители за “расцветана” коса се топлина, ветер, сувост и недоволна масленост на косата. Еден од начините да се ослободите од испуканите врвови е...

Ја ставила оваа смеса на косата а потоа сите ја прашувале...

Со оваа смеса, доколку ја нанесувате барем еднаш до двапати седмично, косата ќе ви стане цврста и сјајна, квалитетна и без електрицитет, иста како...

Супер маска за коса со желатин која се користи како шампон:...

За сува и масна коса без сјај, ќе ве воодушеви, јас го користам рецептов веќе долго време! Потребни состојки: 1 желатин, се приготвува според упатството 500 мл...

Јапонски тајни методи за младешки изглед и откако ќе наполните 50

Освен нега на кожата од лицето и целото тело (рецепти подолу), Јапонците особено внимаваат на квалитетниот сон. Потребни состојки: 1 банана 1 лажичка цимет 1 лажичка мед 1 чаша...

Прави чудо за косата: пред миење ставете фолија и нанесете од...

На пазарот постојат голем број препарати кои ветуваат мека и сјајна коса, но се случува од чести експериментирања во потрагата по идеалното – дополнително...

Пред да ја измиете косата, пробајте ја оваа маска која и...

Постојат многу козметички производи за нега на косата која според маркетинг рекламите трба да ја направат убава, сјајна и здрава пред се’. Се појавија...