Дома Тагови Мартин Најдовски

Таг: Мартин Најдовски

Сируп за воспаление на бели дробови, особено кај деца

Ова е уште еден од лековитите рецепти на билкарот Најдовски, од архивата на неговото семејство. Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите...

Тинктура со линцура за проширени вени и циркулација– Рецепт според билкарот...

Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на неговата фан страница Лилма. Лунцура (lat. Gentiana...

Лек за реума и гихт со сапун: Проверен мевлем од билкарот...

Ревматични заболувања – како се манифестираат? Ревматските болести се манифестираат преку промени во скелетно-мускулниот систем и најчесто имаат непозната етиологија. Симптомите кои се јавуваат најчесто...

Лек за зголемување на плодноста кај жени што се обидуваат да...

Рецепт: Мартин Најдовски За читателите на НМД билкарот Најдовски овојпат сподели еден многу ефикасен метод за подобрување на плодноста кај жените. Како што тој вели,...

Лек за поголема моќност и плодност кај мажите – има дадено...

Лекот е многу моќен и дава одлични и неверојатни резултати. Рецепт: Мартин Најдовски Лекот го подобрува машкото либидо, ја лекува еректилната дисфункција и ја зголемува подвижноста...

Билкарот Најдовски: Оваа течност е одлична за луѓе без кондиција, ги...

Уморните нозе се чест симптом при одредени состојби, но во повеќето случаи не се причина за грижа. Зголемен ризик од уморни нозе имаат жените,...

Лек за зуење во ушите (тинитус): Со 2 капки од ова...

Луѓето кои страдат од зуење или ѕвонење во ушите, имаат непријатно чувство, како постојано нешто да им брмчи или црцори во ушите. Овие звуци се...