Дома Тагови Мартин Најдовски

Таг: Мартин Најдовски

Билкарот Најдовски: Рецепт за лекување на белите дробови со коњско опавче

Коњско опавче (lat. Equisetum arvense) Пишува билкарот Мартин Најдовски. Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на...

Трнинките малку ги подзаборавивме, а тие се одличен лек за подигање...

Трнинка (lat. Prunus spinosa) Пишува билкарот Мартин Најдовски. Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на...

Билкарот Најдовски: Лек од смрекинки против вируси и бактерии (РЕЦЕПТ)

Пишува билкарот Мартин Најдовски. Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на неговата фан страница Лилма. Смрекинки/Клека/Смрека (lat....

Препорака од билкарот Најдовски: Еве што најмногу ќе ве заштити од...

Пишува билкарот Мартин Најдовски: Моја препорака од билки за Корона вирус 1. Жалфија (lat.Salvia officinalis) -Како прва и основна и најглавна билка ја ставам жалфијата. Таа делува...

Лек за воспалени јајници и мочен меур (ЦИСТИТИС)

Воспалението на мочниот меур кај жените мора да се лекува! Ова се причини и симптоми за оваа подмолна инфекција. Ова е важно и треба...

Сируп за воспаление на бели дробови, особено кај деца

Ова е уште еден од лековитите рецепти на билкарот Најдовски, од архивата на неговото семејство. Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите...

Тинктура со линцура за проширени вени и циркулација– Рецепт според билкарот...

Пишува: Мартин Најдовски Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на неговата фан страница Лилма. Лунцура (lat. Gentiana...

Лек за реума и гихт со сапун: Проверен мевлем од билкарот...

Ревматични заболувања – како се манифестираат? Ревматските болести се манифестираат преку промени во скелетно-мускулниот систем и најчесто имаат непозната етиологија. Симптомите кои се јавуваат најчесто...

Лек за зголемување на плодноста кај жени што се обидуваат да...

Рецепт: Мартин Најдовски За читателите на НМД билкарот Најдовски овојпат сподели еден многу ефикасен метод за подобрување на плодноста кај жените. Како што тој вели,...

Лек за поголема моќност и плодност кај мажите – има дадено...

Лекот е многу моќен и дава одлични и неверојатни резултати. Рецепт: Мартин Најдовски Лекот го подобрува машкото либидо, ја лекува еректилната дисфункција и ја зголемува подвижноста...