Дома Тагови маринирани зелени домати

Таг: маринирани зелени домати

Овие зелени домати се поубави од киселите краставички, се преливаат со...

Зелените домати обично се берат при крајот на сезоната, наесен, бидејќи немаат време да созреат, а сепак се одличен извор на хранливи материи. Може...

МАРИНИРАНИ ЗЕЛЕНИ ДОМАТИ СО ЛУК И МАГДОНОС – Омилен рецепт на...

Зелените домати може да се приготвуваат на најразлични начини, а освен во туршија, тие се користат и за приготвување на многу вкусни салати. Освен...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"