Дома Тагови маковница прстен

Таг: маковница прстен

Маковница цвет, декоративен, вкусен, мек како душа

Подготовката е лесна, а вкусот е неодолив за сите љубители на макот. Потребни состојки: 500 г меко брашно 30 г свеж квасец 250 мл млеко 2 жолчки 50 г растопен...