Дома Тагови Мајчина душичка

Таг: Мајчина душичка

Искористете ги лековитите билки и со овој рецепт исчистете ги белите...

Познато е дека екстрактите од лековити растенија можат многу да помогнат при опоpaвување на pecпираторниот тракт. Вдишyвањето на миризливи билки кои ги прошируваат дишните...

Бев како „вампир“, сон не ме фаќаше додека не го открив...

„Веќе долг период имам проблем со спиењето. Бев станата како „вампир“, сон не ме фаќаше до ниедно време. Сега пијам чај од комбинација на...

Мајчината душичка ја смирува душата и ги лекува раните – лековити...

Овојпат за билката со прекрасен мирис и лековити својства ни пишува билкарот Мартин Најдовски, а доколку имате дополнителни прашања, ќе можете да му ги...

Заборавете на вртоглавица, висок холестерол и болести на штитна жлезда со...

Голем број луѓе се соочуваат со различни здравствени проблеми и веднаш посегнуваат по лекови. Меѓутоа, некои лекови го влошуваат проблемот бидејќи доаѓаат го нуспојави....

Ова е најдобриот природен лек за акни и проблематична кожа

Можете и сами да си го направите најдобриот природен лек за акни, кој е многу подобар од купечките лосиони и креми. Научниците потврдуваат дека...

Лековита ракија од мајчина душичка за болки во нозете, циркулација, бронхит,...

Лековита ракија До една третина во едно шише или тегла се става издробена мајчина душица па се дополнува со појака ракија, се затвора и се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"