Дома Тагови магдонос и лимон

Таг: магдонос и лимон

Пијте го ова и ќе стопите 5-8 кг, ќе го намалите...

Овој рецепт е исклучително корисен за стомачните мускули. Всушност, ако го консумирате секојдневно, можете целосно да го преобликувате својот стомак. Овој напиток за согорување на...

Одличен напиток за слабеење од лимон, магдонос и вода – до...

Оваа комбинација која се прави за 5 минути, поттикнува дигестија, ги исфрла токсините од организмот и така помага во слабеењето, а се смета дека...

Се приготвува за 5 минути, се пие 5 дена, се слабеат...

Вишокот телесна тежина се опишува како прекумерно складиштење на масти во организмот. Масните депозити го загрозуваат нашето целокупно здравје и значајно влијаат врз работата...

Чудотворен напиток кој го намалува нивото на лошиот холестерол во крвта

Освен што го намалува нивото на лошите масти во телото, овој чудотворен напиток го чисти телото од токсини и ја подобрува циркулацијата. Магдоносот во секојдневното...

Што ќе се случи ако пиете секој ден чај од магдонос...

Што ќе се случи ако пиете чај од магдонос со лимон и мед Потребни состојки: 3 чаши вода 1 китка магдонос (5-6 густи гранчиња) 1/2 лимон 1 лажица мед Постапка: Ставете...